Етьєн де Понсен – Посол Франції в Україні

Для мене є справжнім задоволенням відкривати 1-й Французько-український фестиваль фільмів віртуальної реальності “VR”, який Французький інститут в Україні проводить у закладах своєї мережі в рамках місячника цифрових видів мистецтва під назвою “Цифровий листопад».

Посольство Франції надає особливої уваги розвитку цифрових технологій в Україні, і в ході моїх численних візитів я зміг оцінити рівень компетентності фахівців цієї сфери. До речі, не випадково, що французькі підприємства, які мають тут свої філії, нещодавно об’єдналися в мережу « French tech ». Я хочу висловити побажання, щоб Франція і Україні тісніше працювали разом над цими питаннями і щоб цифрове мистецтво посіло чільне місце у їхньому співробітництві.

Два дні фестивалю подарують вам можливість відкрити для себе чудові витвори мистецтва, які за допомогою VR-шоломів у буквальному сенсі занурять вас усередину кожного фільму. З французького боку хочу особливо відзначити стрічки Яна Кунена «Аяуаска» та «-22.7° », які перенесуть вас до світу шаманів Шипібо у самісінькій гущавини амазонських джунглів та до крижаної Гренландії. З українського боку фільм Альони Стулій «Бабин Яр. Віртуальний спогад» розповість за допомогою віртуальній реальності історію цього жахливого злочину, скоєного у вересні 1941 року.

Ми воліємо цією програмою ознайомити вас з усією палітрою можливостей, які дарує нам цифрове мистецтво з художньої та естетичної точки зору. Особисто я вважаю, що у нинішній кризовий період дуже важливо підтримувати діячів культури, і щоб ця підтримка з нашого боку втілювалась у проведенні культурно-мистецьких заходів з дотриманням усіх санітарних вимог та, загалом, у підтвердженні нашого інтересу до всіх форм художнього вираження.

Насамкінець відзначу, що лише безцінна підтримка з боку наших незмінних партнерів зробила можливим проведення цього 1-го VR-фестивалю. Я хочу особливо подякувати «Укрсиббанку» за його довіру в ці важкі часи. Висловлюю свою вдячність також Центру сучасного мистецтва «М-17» та Микиті Худякову, який відповідає за підготовку цього проєкту. Нарешті, хочу особливо відзначити співробітників Французького інституту, які невтомно працюють над тим, щоб дарувати вам можливість відвідувати культурні заходи, дбаючи водночас про дотримання бар’єрних заходів заради загальної безпеки. Бажаю кожному з вас чудового фестивалю!

Етьєн де Понсен – Посол Франції в Україні

Французький інститут в Україні (ФІУ), який знаходиться у м. Києві та підпорядковується Посольству Франції в Україні, був створений у 1994 на підставі міжурядової угоди. Культурно-мистецькі заходи представляють українській публіці та діячам мистецтва найновіші зразки французької художньої творчості у її найрізноманітніших формах. Кінематограф, образотворче мистецтво, література та ідейні дебати… – представлені усі без винятку культурні дисципліни. Проєкти, які здійснюються у співпраці з місцевими інституціями та партнерами, створюють стабільні та довготривалі зв’язки між французькими та українськими митцями та структурами. Фестиваль «Французька весна в Україні», який, починаючи з 2004 року, відбувається в Україні щоквітня, є ключовою подією культурної програми ФІУ, до якої щороку додаються нові заходи, як-от VR-фестиваль у сфері цифрових видів мистецтва.

UKRSIBBANK BNP Paribas Group підтримує програму цифрового мистецтва ФІУ та радий бути ексклюзивним партнером програми кіно та інновацій.

Цифровий розвиток притаманний усім сферам нашого життя. UKRSIBBANK як провідний банк щодня пропонує технологічні рішення для клієнтів. Водночас, як відданий прихильник кіномистецтва, ми прагнемо, щоб якомога більше глядачів отримали новий захоплюючий досвід занурення у VR-кіно. Такі інноваційні фільми повністю занурюють глядачів у вигаданий сюжетний простір і роблять їх одними з героїв кіно.

Вже понад 100 років головний акціонер UKRSIBBANK – Група BNP Paribas підтримує кінематограф. Це одне з наших справжніх захоплень, яке ми поділяємо зі своїми клієнтами. В Україні наш банк також традиційно є партнером кінопрограм ФІУ. Творчий підхід та інновації – це те, що об’єднує кінематограф та UKRSIBBANK.

Лоран Дюпуш, голова правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group

Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати та надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту.

Напередодні новорічних свят Франко-українська торгово-промислова палата проводить нову акцію під назвою “Більше Франції”, метою якої є популяризація французьких торговельних марок і яка відбудеться 5-11 грудня по всій території України.
У рамках цього промоційного тижня наші французькі партнери запланували різноманітні заходи: культурно-розважальні акції в магазинах, майстер-класи, дегустаційні вечори тощо.

Запрошуємо усіх відкрити для себе французькі товари, відчути, скуштувати, доторкнутися, приміряти їх на себе та, головне, скористатися знижками та спеціальними пропозиціями, які прикрасять собою цей незабутній тиждень !